- JEDNOTLIVCE,
kteří nevědí, o čem si sami se sebou pořád mají povídat - DVOJICE,
které se o sobě chtějí dozvědět něco víc - SKUPINY,
které se chtějí pobavit - LEKTORY, ,
kteří už nevědí, jaké otázky vymýšlet pro své studenty - VŠECHNY OSTATNÍ,
kteří chtějí mluvit anglicky, ale neví o čem
s kartičkami Talk To Me
"Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásné kartičky od English Stories. Kartičky používám se svými dětmi při domácím vzdělávání, ale i jen tak se svým manželem."
(více ve videu)
a budete víc mluvit
Kartičky můžete použít i když nemáte parťáka ke konverzaci, stydíte se nebo máte strach mluvit před lidmi anglicky. Dost se hodí i když nemáte času nazbyt.
Protože mluvit sami pro sebe si můžete kdykoli a (téměř) kdekoli. I po letech, kdy jste na angličtinu ani nesáhli, se k tomu můžete vrátit a bude to fungovat. Okamžitě. Ze začátku možná ztěžka, ale čím víc budete mluvit, tím víc se budete zlepšovat.
Je fakt, že jen samomluva nestačí. Jsou potřeba i další věci jako např. jazykové kurzy, ale tyhle "velké věci" neděláte denně po dobu mnoha let nebo dokonce celý život. Ale když se naučíte mluvit si pro sebe, můžete se o krůček posouvat každý den.
A jesli na kartičky nejste sami, hrajte ve dvojici, třeba s partnerem nebo celá rodina. Klidně si zahrajte i ve skupině s kamarády.
Nebo pokud jste lektor a věčně zápolíte s tím, na co se svých studentů při hodinách ptát, vezměte kartičky k sobě do hodiny.
Jedna sada obsahuje 90 kartiček + několik prázdných pro vaše vlastní nápady. Můžete si zvolit ze dvou barevných variant - PINK nebo GOLD.
Plus ke kartičkám dostanete návod s 10 tipy, jak z nich vytěžit maximum!
Kartičky mě velice mile překvapily. Líbí se mi, že tam nejsou klasické otázky typu "Co děláš ve volném čase?" nebo "Jak se máš?". Díky originálním otázkám si rozšířím slovní zásobu i z jiného soudku. A hlavně se do nich díky jejich originalitě pokaždé s chutí pustím. Kartičky bych ráda doporučila všem, kteří se chtějí zdokonalit v angličtině. A klidně si je dovedu představit i na hodinách angličtiny či anglické konverzace.
Konverzačné kartičky z English Stories sú úžasné. S manželom, ktorý je cudzincom - hovorí španielsky - sme sa pobavili a našli sme odpovede na otázky o ktorých sme nikdy nepremýšľali. Veľká pomoc s "lámaním ľadu", logikou, jednoduché a ľahké. Odporúčam pre začiatočníkov a tiež pre všetkých ľudí, ktorí chcú hovoriť anglicky. Nehanbite sa, proste to urobte!
Jsem naprosto nadšená! Kartičky jsem roztříhala hned, jak mi přišly a hned jsem taky porušila pravidlo, že si každý den vytáhnu jednu. Na posezení jsem jich projela asi 20. Ale to nevadí, protože jsou skvělé a až budu mít chuť, můžu se k nim vrátit a svoje odpovědi rozvinout. To mám v plánu od pondělí a na každou si dám alespoň 20 minut. Už se na to těším. A taky se těším, že snad bude další várka, protože jsou fakt supr!
Kromě toho, že procvičíte anglickou konverzaci a ztratíte ostych z mluvení, tak se dozvíte i mnoho o člověku, se kterým se do hraní kartiček pustíte, jsou tam totiž otázky, na které se běžně nezeptáte, v tom vidím obrovskou přidanou hodnotu a možná vás i odpovědi herního partnera překvapí. Když máte chuť, můžete jedno téma rozvinout i na hodinu, o zábavu máte postaráno a ještě pilujete angličtinu, aniž byste měli pocit, že se něco těžce učíte. Hra vám "rozváže jazyk" :-)
Už přes rok žiji se svou rodinou v Austrálii, kde naše dcera navštěvuje místní školu. Nastoupila do ní s téměř nulovou angličtinou. Je úžasné pozorovat, kam se za ten rok posunula. Snažíme se ji v učení jazyka podporovat, i přesto se jí občas učit nechce :-) Naštěstí si ráda hraje a protože opakování je matka moudrosti, moc ráda jsem využila Iviny kartičky s otázkami. Jsou zajímavé, nápadité a také vtipné. Ještě vtipnější bývají odpovědi, takže pokud se rádi smějete, směle do toho. Učení angličtiny je příjemným bonusem. Doufám, že brzy přibude další várka karet, už nám jich moc nezbývá!
Kartičky jsou skvělé „popichovadlo“, když chcete začít trénovat anglickou konverzaci (prostě přirozené mluvení o běžných věcech, jako když se potkáte s přáteli). Na každé kartičce je hlavní otázka, bravurně směřující konverzaci k obhajobě vlastního názoru na dané téma. Díky tomu téma neskončí po pár větách. Naopak, ostatní se, díky jinému názoru na věc, tématu chytí, rozmluví se a „zapomenou“, že se původně mluvit báli :o)). A když náhodou nevíte, čím začít, jsou na většině kartiček doplňující otázky, které vás pošoupnou. Otázky jsou srozumitelné běžné konverzační úrovni. Rozumí i starší děti a puberťáci a témata jsou chytlavá i pro ně :o). Vyhovují všem úrovním - každý odpovídá na levelu, který ovládá :o))
v jaké formě mi kartičky přijdou?
Na každém listu je 8 kartiček. Až si kartičky nastříháte, budete mít 90 kartiček s otázkami ode mně + 1 speciální a 13 prázdných kartiček, kdybyste si chtěli zapsat vaše vlastní otázky.
Ke kartičkám dostanete, samozřejmě, také návod jak s nimi zacházet a 10 tipů, abyste z kartiček dostali maximum.
jaká úroveň angličtiny je potřeba?
Zjistíte totiž, že i se základní slovní zásobou se dá říct téměř cokoli. Jen je potřeba vzdát se představy, že musíte všechno říct tak, jako v češtině. Zejména počátku jde o to, říct to jakkoli.
jak s kartičkami zacházet?
Společně s kartičkami dostanete návod. Je to 10 tipů, jak z práce s kartičkami vytěžit co nejvíc.
jestli je potřeba mít speciální slovní zásobu?
Jednoduše použijete to, na co si vzpomenout můžete a řeknete to jinak. Nebo to neřeknete vůbec a řeknete něco jiného. I to je součást hry.
jak dlouho a jak často "hrát"?
Pokud si budete mluvit sami pro sebe, nejspíš si vyberete jednu kartičku a budete se jí věnovat trochu do hloubky.
Jestli budete hrát ve skupině, je pravděpodobné, že budete odpovídat jen na otázky a tak projedete všechny kartičky. Záleží ale na tom, kolik vám jednotlivé odpovědi zaberou času.
Kartičky by vás měli hlavně bavit. Kdybyste se do nich měli pokaždé nutit, postrádalo by to význam.
co dělat, když přesně nerozumím tomu, co je na kartičce?
Když se vám překlad celého textu nebude zdát nebo to nebude dávat smysl, zadejte do překladače jednotlivá slova, kterým nerozumíte.
Ale ono to je vlastně jedno. Jde totiž v první řadě o to, abyste mluvili. To o čem, je až na druhém místě. Takže pokud to není nezbytně nutné, pro zachování vašeho duševního zdraví, překladač nepoužívejte.
Když si nebudete vědět rady, vždycky mi můžete napsat.
Potřebujete poradit?
napište mi na dotazy@englishstories.cz